Zpět

Martin Frank: "DJingem se uživit dá, na leháro ale zapomeňte!"Dnešní rozhovor věnujeme jednomu z momentálně nejvytíženějších DJů u nás. Za svou téměř 10 letou kariéru se prosadil ve všech známých klubech v ČR i mimo ni. V jeho kalendáři můžete nalézt pravidelné hraní v nejlepších českých klubech jakými jsou například Roxy, Sasazu, Duplex, Mecca, Fléda nebo vystoupení na největších českých festivalech Mácháč, Hradhouse či Summer of Love. Jako jediný český DJ navíc spojuje hraní z 3 CD přehrávačů se speciální propojenou videoprojekcí. Dámy a pánové, DJ Martin Frank!

Dnešní rozhovor věnujeme jednomu z momentálně nejvytíženějších DJů u nás. Za svou téměř 10 letou kariéru se prosadil ve všech známých klubech v ČR i mimo ni. V jeho kalendáři můžete nalézt pravidelné hraní v nejlepších českých klubech jakými jsou například Roxy, Sasazu, Duplex, Mecca, Fléda nebo vystoupení na největších českých festivalech Mácháč, Hradhouse či Summer of Love. Jako jediný český DJ navíc spojuje hraní z 3 CD přehrávačů se speciální propojenou videoprojekcí. Dámy a pánové, DJ Martin Frank!

Martin Frank 2

Ahoj Martine. Začneme zlehka. Zkusil by ses čtenářům v krátkosti představit?
Ahoj, mé občanské jméno je Martin Frank. Jako DJe si mě můžete spojovat s akcemi Meccamix a Meccamix tour a např. klubem Duplex, jehož jsem byl 4 roky residentním DJem.

Jak jsi se k DJingu vlastně dostal? Byly začátky těžké? A pořád tě to baví?
Nedá se přímo říct, že by začátky byly těžké - nějak se zviditelnit byl ale běh na dlouhou trať. Nemůžeš čekat, že hned začneš hrát všude a lidi tě budou hned znát. A jestli mě to baví? Jasně, hraju 4x týdně, občas je to záhul, ale stále si to užívám. Nejlepší je samozřejmě hraní na velkých parties, to je pecka.

Martin Frank 3Jak bys v krátkosti popsal styl, který hraješ?
Hraji směs techhousu, housu a progressive house. Rád mám ruzné mashupy a své track edity. Do setů přidávám živě také známé acapelly z třetího CD, takže každý set je vlastně jiný.

Dámy asi zklameme, když prozradíme, že jsi zadaný, ale zeptat se musíme. Už se chystáš na svatbu?
Ano, jsem štastně zadaný a svatbu plánujeme na září příštího roku.

Jaké máš další koníčky?
Fitness, přítelkyni, úpravy našeho bytu a školu. O škole a rekonstrukci bytu se asi nedá mluvit jako o koníčcích, je to spíš nutnost, pro mě ale hodně přínosná.

Víme, že se Djingu věnuješ na fulltime. Opravdu se tím u nás dá uživit?
Ano, fulltime opravdu DJing dělat jde, ale pojem fulltime v tomto případě musíš brát DOSLOVA. Na telefonu funguji prakticky 24/7 a makám opravdu od rána do večera. Žádné "padla" tady v tomhle businessu neexistuje...

Víme, že jsi za svou kariéru hrál všude možně, vyjmenuješ nám alespoň pár NEJ míst? Co pro tebe bylo vůbec největším zážitkem?
Určitě mám nejradši velké open air festivaly. Z toho jsem vždy nadšený. Např. takový Mácháč, bývalý Summer of Love a nebo super hraní na Hradhouse.

Tvoje umělecké jméno je zároveň tvým civilním jménem. Tos vážně nechtěl být třeba Crazy Frog nebo něco podobného?
Crazy Frog...(smích) To fakt ne, první rok jsem měl nějaké pseudonymy, ale všechno bylo tak trapné, že jsem si radši nechal vlastní jméno.

Martin Frank 1Sám hraješ elektro, jistě ale posloucháš i další věci. Co třeba?
Miluju klasickou hudbu, hlavně operu. Bohužel na ní moc nechodím, protože doma se mnou nesdílí můj názor. Dál si rád poslechnu vše elektronické - minimal, chillout, techno..

Kdo tě v tvé tvorbě inspiruje? Je někdo takový?
Určitě je to Fedde le Grand, pokud někdo mé sety zná, tak ví že se tam vždy pár tracků od něj najde.

Co bys chtěl na hudebním poli ještě dokázat?
Momentálně jsem opět začal asi po 2 letech s produkcí, takže něco konečně vydat.

Jak to vypadá s bookingem? Kde tě v nejbližší době můžeme vidět?
Tento týden mě můžete slyšet v středu v pražském klubu Fragola project, ve čtvrtek v pražském Silwer baru, v pátek na narozeninách baru Mezzo v Uherském Hradišti a v sobotu v Liberci v klubu A-Klub!

Do kolika bys rád hrál? Můžeme se v budoucnu těšit na sedmdesátiletého Franka za mixážním pultem?

Bohužel tento rok dokončuji školu a s přítelkyní jsme začali podnikat, takže cca do půl roku budu hraní omezovat, vybírat si jen ty nejlepší akce. Bohužel nebude tolik času. Holt si mě musíte užít, dokud to jde. (smích)

Poslední komentáře