Zpět
K4
qr Zobrazit v mobilu Co je QR kód?

K4

Kde:
Celetná 20
Praha 1
Hodnocení:

Klub K4 funguje od října 2009 v prostorách Filosofické fakulty Univerzity Karlovy v Celetné ulici. Od té doby si však vydobyl své místo na kulturní a umělecké mapě Prahy zdaleka překračující původní rozměr studentského klubu. Za necelé dva roky své činnosti se v jeho dramaturgii realizovalo více než šest set různých kulturních a uměleckých akcí, od pravidelných seminářů či workshopů přes výstavy a koncerty, až po festivaly i konference.

Organizačně je klub rozdělen na vlastní dramaturgii. Ta se stará o performativní program, který probíhá zpravidla každý den v hlavním sále. Druhou částí je Galerie K4, která realizuje obvykle jednu výstavu měsíčně. Členitost prostoru klubu navíc nabízí další uzavřenější prostory pro projekty diskusního či výtvarného charakteru. Obě hlavní složky umělecké produkce si vybudovaly standard, publikum i publicitu, která zcela překračuje podmínky nedotované kulturní produkce. Za uplynulý akademický rok se v hlavním sále vystřídalo přes sto zahraničních interpretů, což z klubu dělá centrum umělecké výměny. Galerie představuje každý měsíc nejméně jeden výtvarný projekt. Ty nemají pouze standardní podobu expozice, ale jsou spojeny s co možná nejširším doprovodným programem a interakcí s návštěvníky klubu a podléhají dlouhodobému výstavnímu plánu.

K4 jako bar

Mimo všekulturní program nabízí K4 také fyzické občerstvení. Vychlazené pivo, káva hned několika odrůd, čerstvě mletá a zaručeně fresh pražená, arabica, robusta a nechybí ani exotické směsi, fairtrade čaje a lehké občerstvení přijde během koncertu nebo divadelního představení jistě vhod. V nabídce si hosté mohou vybrat i z pestré nabídky koktejlů. V chladném období zaloví prst v lístku nad svařenými džusy a tradičním svařákem. Bar v klubu K4 upoutá již na první pohled, hosté nemohou uvěřit a vlastním očím a ptají se po úhloměru. Proč? Přijďte se taky zeptat!