Zpět

14. narozeniny rezidentní noci Chrise Sadlera Climax ozdobí Britové Prok&FitchV sobotu 24. 11. oslaví rezidentní noc Chrise Sadlera Climax už své 14. narozeniny a zas se tak o rok vzdálí všem dalším aspirantům na nejdéle fungující pravidelnou klubovou noc v ČR. Jak už se stalo v případě narozeninového Climaxu dobrým zvykem, i 24. 11. se v ROXY můžeme kromě Chrise těšit na zajímavé zahraniční hosty. Konkrétně na DJské a producentské duo Prok & Fitch z britského Brightonu a krajánka Toma Vagabondo, který operuje z Brightonu stejně jako Prok & Fitch i indie-kytarovka Blood Red Shoes, jejichž koncertu bude ROXY patřit před vypuknutím Climaxu. V Chill outu pak bude již tradičně kouzlit Mr. Roquentin a vizualizace bude mít pod placem rezidentní VJ Climaxu Martin.

"Přestože jsem původem z Nottinghamu, moje nejoblíbenější anglický město je Brighton. Město mejdanů a muziky, studentů a homosexualů, azyl bohémů. A samozřejmě město muzikantů, zvlášť těch z taneční scény. Z hlavy mě napadá Fatboy Slim, Freemasons, Phats & Small, Midfield General, My Digital Enemy... a Prok & Fitch. Tihle dva dělají přesně ten druh houseu, který se mi líbí a ze všeho nejlíp funguje na parketě, protože je hutný, masitý a s velkým drivem. Jelikož je muzika Prok & Fitch v mých setech klíčová, dává dokonalý smysl, že právě oni by měli být headlinery 14. narozek Climaxu," vysvětluje Chris, proč budou narozeninovému Climaxu 24. 11. v ROXY headlinovat právě Ben Prok a James Fitch.

Že na těchhle dvou opravdu něco bude, ostatně naznačil rok 2009, kdy byli řadou renomovaných hudebních novinářů označeni za ty, kteří by rozhodně neměli uniknout pozornosti fanoušků kvalitní taneční muziky. A jak říká Chris, i on je registruje právě od roku 2009. 

"Prok & Fitch sice společně tvoří už od roku 2007, ale mě se popravdě objevili na radaru až v roce 2009 díky jejich remixu pro americkou legendu Todda Terryho. Tahle věc patřila několik měsíců mezi nejhranější tracky v mých setech a dodnes si ji občas rád zahraju. O rok později mi poskytli DJ set pro můj rádiový pořad a i ten se opět stal jedním z nejoblíbenějších, které jsem v té době měl."

Kromě výše zmíněného dělali Prok & Fitch remixy například také pro Laidback Luke, Gregor Salto či Strictly Rhytm nebo Ministry Recordings. Věnují se ale samozřejmě také vlastní produkci a svému labelu Floorplay Music, kde mimo jich samých vydávají například také Alex Font, ATFC & David Penn a další velezajímavá jména současné houseové a tech houseové scény. 

Brand Floorplay je navíc velmi dobře znám clubberům v Brightonu či Londýně, kde Prok & Fitch pořádají pod tímto názvem pravidelné klubové noci, které například The Guardian, Mixmag nebo DJ Magazine označují za "nejlepší klubovku jihu Británie". Ono se ani není moc čemu divit, když na stále populárnějších Floorplay parties zahráli mimo jiné taková jména jako Dirty Vegas, Chris Lake, Mark Knight a další. Jinými slovy - Prok & Fitch jsou teď prostě velmi úspěšní snad ve všem, čemu se věnují, což jistě potvrdí i v sobotu 24. 11. na 14. narozeninách party Climax v ROXY.

"Poslední dobou jsou kluci ve výborné formě a vydávají jednu pecku za druhou - další remix Todda Terryho nebo Salome De Bahia, tracky na labelu Stealth Roberta Sancheze nebo na Toolroom Marka Knighta či předělávku klasiky Rocker od Alter Ego. Všechny tyhle věci okamžitě po jejich vydání putovaly do mého Djského kufru," dodává k tomu Chris.

VIDEO

Prok & Fitch - Aztec:

WEB

Prok & Fitch FB: http://www.facebook.com/ProkFitch

Prok & Fitch SoundCloud: http://soundcloud.com/prokfitch

Floorplay Music: http://www.floorplaymusic.com

Chris Sadler: http://www.chrissadler.com/

Tom Vagabondo: http://www.facebook.com/pages/Tom-Vagabondo/44121674369

FB Event: http://www.facebook.com/events/482678541753335/

ROXY: ttp://roxy.cz/ 

Připravila: mia/ Roxy

Poslední komentáře