Zpět

Avisto&Jekyll a Austy, to jsou hosté červnové jam session Freestyle Mondays, ukaž u i ty u mikrofonu, co je v tobě!Freestyle Mondays, pravidelná jam session s doprovodem živé kapely každý měsíc zve všechny rapery, beatboxery i zpěváky na stage legendárního klubu Chapeau Rouge. Jinak tomu nebude ani v červnu a v pondělí 24. června provedou opět Vojtaano s On Timonem návštěvníky večerem, který propojuje již třetím rokem hip hopovou komunitu s interprety a muzikanty z jiných hudebních žánrů.

 V květnu Freestyle Mondays zažilo povedený křest alba Honzy Peroutky a i v červnu přivítá domácí hosty.

Prvním bude trutnovský raper Austy, který je zároveň čilým hip hopovým redaktorem, píšícím pro nejčtenější československé hip hop servery. Austy v těchto dnech pracuje na svém novém albu a na pódiu představí i některé nejnovější tracky. Jako druzí se představí Avisto&Jekyll, pražská formace, která společně tvoří již několik let, nevystupuje Chapeau Rouge prvně a tentokrát tu ukáže průřez svým repertoárem. Formace se hudebně hlásí spíše k nové škole a nutno dodat, že si dobu fungování vybudovala slušnou základnu fans. Rapu věnují maximum času i úsilí a jejich výhodou je, že Jekyll je i schopným producentem, tudíž šije podklady kapele přímo na tělo.

Videoklip Avisto&Jekyll:

Badcamp profil s přehrávačem-album Desatero:

http://mmmr.bandcamp.com/album/desatero-n-s-dvou

Freestyle Mondays je především o jam session dává prostor všem, kteří najdou odvahu a chuť se postavit k mikrofonu.  Kapela Monday Bloody Monday zde hraje pravidelně a umí přítomné rapery pěkně rozpumpovat. Přidat se můžeš i ty! Ukážeš co je v tobě a rap s dobrými muzikanty je zkušeností k nezaplacení, což by potvrdila většina raperů i zpěváků. Freestyle Mondays se stalo odrazovým můstkem pro nejeden talent a bát se nemusí ani ty, kteří mají pocit, že nemají dost zkušeností. Kapelu již tradičně doprovází zpěvačka Flowe, která jim v případě nesnází hodí záchranné lano v podobě svého krásného vokálu. MCs se mohou rovněž zúčastnit mini freestyle battlu, odkud si vítěz donese pěkné ceny v podobě oblečení nebo konzumace na baru. Zůstat můžeš i po skončení jamu, neboť párty bude pokračovat s DJs: Shock O, Dug, Zagashi, Dragon či Paasha v Underground podlaží i Dance patře.

 Pokud nejste z hlavního města nebo vám čas nedovolí, vyrazit na akci osobně, můžeš sledovat dění na stagy prostřednictvím online streamu: http://www.chapeaurouge.cz/vysilame/. Ti, kteří dosud o Freestyle Mondays neslyšeli, řekne víc sestřih z květnového křtu, kde se vedle Honzy Peroutky objevila nemálo zvučných jmen. Například Rest, DJ Fatte, Martin Svátek, Lara 303 a další. Freestyle Mondays láká své návštěvníky na nezvykle příjemnou a přátelskou atmosféru, tu musíte okusit na vlastní kůži! Všechny podrobnosti, fotky, videa či novinky najdeš na www.freestylemondays.cz.

Videosestřih z květnového dílu k přiložení k článku:

 Připravila: mia/ Chapeau Rouge

 

 

Poslední komentáře