Zpět

BOB DYLAN NIGHTNa konci června se uskuteční zajímavá akce pro všechny fanoušky Boba Dylana. Na Bob Dylan night se můžete vypravit do klubu Cafe v lese.

"Poprvé jsem Boba Dylana slyšel na stanici WMCA, když jsem jel s mámou autem, a bylo to, jako by mi někdo prokopl díru do hlavy - Like a Rolling Stone. Bylo mi jasné, že poslouchám ten nedrsnější hlas, jaký jsem kdy slyšel. Byl tenký a jako by patřil někomu mladému a zároveň starému."

Bruce Springsteen

"Bob je náramnej podivín, víte - hraje podivínksou hudbu, píše podivínský slova, podivně se s ním pracuje, ale jeho písničky se mi líbily. Zpívá je a muzikanti se mu přizpůsobujou. Zpívá dlouhý, složitý a smysluplný písně. Je to basník."

Michael Bloomfield

“Kdyby byl Dylan neřekl některé věci, které řekl, neřekl by je už nikdo jiný. Dokážete si představit, jaký by byl svět, kdybychom neměli Boba Dylana? To by byla hrůza.”

George Harrison

“Bob Dylan! To je jako mluvit o pyramidách. Co můžete dělat? Člověk jen stojí a čumí.”

Bono

I takhle se dá popsat fenomén Bob Dylan, vlastním jménem Robert Allen Zimmerman, se narodil 24. května 1941 v Duluthu v Minnesotě. Do roku 2006 nahrál  neuvěřitelných 40 alb.

Je mimořádným, nezapomenutelným a charismatckým umělcem, který inspiruje svoji hudbou, texty a vystupováním. Jeho unikátnost je  především v basnické kvalitě, neustálém vývoji a obdivuhodné výdrži. Dylan čerpal inspiraci ze svého života, kterou ukrýval do svych textů, jak sám řekl “ Lidé se o mě mužou z mých písniček dozvědět všechno, když vědí, kde hledat!” Zavedl do popové, folkové a rockové hudby zvláštní frázovitý styl „zpěvu nezpěvu“, který nadchl mnoho dalších interpretů a tvůrců. Bob je OSOBNOST o které by se dalo psát jen a jen v superlativech. Na druhou stranu je podivín a záhadný muž. který je plachý, arogantní a uzavřený.

Dylan ovlivnil mnohé autory a interprety, z nichž většina se k jeho vlivu otevřeně hlásí např. John Lennon, Mick Jagger,  Paul McCartney, Neil Young, Bruce Springsteen, David Bowie, Bryan Ferry, Nick Cave, Patti Smith, Jimi Hendrix, Cat Stevens, Joni Mitchell, Tom Waits a mnozí jiní.

Jedinečná akce věnovaná tomuto fenomenálnímu umělci, který svou kreativtou, nasazením a výdrží může být inspirací pro každého.

- výstava fotografií Boba Dylana

- překlady textů

- projekce filmu I'm not There (šest tváří B.D.)

- celý večer bude doprovázet hudba B. Dylana

Představí se kapely:

The Holy Groovers

http://bandzone.cz/theholygroovers

The Maggie's Marshmallows

http://bandzone.cz/themaggiesmarshmallows

Bary & Mary

Dr. TIME (Richard Cortes)

Greyhound Bus

http://bandzone.cz/greyhoundbus

The Waves

http://bandzone.cz/wavesthe

Konání akce 28.6. 2012, start: 20:00 hod.

klub - Cafe v lese „kabaretiérská a aktivistická kavárna“, kde každý den probíhají nejrůznější akce.

(Krymská12, Praha 10 – Vršovice)

odkaz na Facebook událost:

http://www.facebook.com/events/361751547225137/

Připravila: mia/ Extreme production

Poslední komentáře