Zpět

Champion Sound z vrcholu světa nespadnulBez přehánění, přefukování a zbytečné přestřelky superlativy s tratolištěm slovní zásoby, Champion Sound to v Paříži na Juste Debout zabil. Aby česká kapela hrála po roce a půl existence na největším bboy eventu na světě. Hrála tam důstojnou roli. Aby se jí nezatočila hlava z tý vejšky, ani jí při cestě z vrcholu dolů nepršelo do nosu, to není tak úplně normálka, ne?

Čekali jsme hodně. Viděli jsme všechny videa. Znali jsme fotky haly. Ale když tam pak stojíte, je to stejně všechno jaksi intenzivnější a úplně jiný. Když se prvně rozhlédnete po tom pekelným kotli červeného interieru haly Bercy, chce to hlubokej nádech a pak s výdechem jen „Ty vole, to je obrovský“. Když máte za 2 dny za sebou nějakých 16 hodin kapitálního a generálního zkoušení, je tu den D, místo M a hodina H, schyluje se k posraným trenýrkám T. Je to sakra velká rukavice ke zvednutí, když vejdete dovnitř a tam už sedí a řve více jak 10.000 lidí. Je to nápor, když ty lidi začnou posílat kolem dokola mexickou vlnu. Ale Champion Sound nedrtil dny a týdny a nejel přes tisíc kiláků a nečekal na svojí šanci, aby se tu sesypal. Jel sem, aby ukázal, že jedna parta z Prahy může klidně zahrát hlavní roli na otevíracím ceremoniálu, jaký ještě Juste Debout ve své dvanáctileté historii nevidělo.

Radimo, Watcha, El Boogie Man, Mraky Mrak a Standa + Tomáš Sochůrek za mixem aka „Běloši v Paříži“ dopadli výborně. Krom Opening show (s vlastní muzikou, kterou složil na míru Radimo) navíc dostali možnost zahrát ještě své klasické funkové breaky pro semifinále a finále battlu v Lockinu. Dopadlo to výborně, jsme jen trochu v šoku. Mrkněte na ty oficiální videa sami:

 

Juste Debout 2013 – Opening show:

http://canalstreet.canalplus.fr/emissions/juste-debout/juste-debout-2013-3343

 

Juste Debout 2013 – Lockin – finálový battle:

http://canalstreet.canalplus.fr/emissions/juste-debout/juste-debout-2013-3358

A jen abychom si rozuměli. Tohle je ten event, který běží v přímém přenosu na Canal Plus, EuroSportu a ZDF Kultur. Event na kterém neuvěřitelný Junior a jeho parta Wanted Posse dává show ke dvacátému výročí založení své crew. Event, kde rapuje Kerry James, co dokáže Bercy vyprodat na svůj vlastní koncert. Event s nejlepšími tanečníky a nejlepšími DJs z celého světa. A event, po kterém vám hlavní pořadatel Bruce Ykanji se skromností sobě vlastní řekne, že potěšení je na jeho straně a kapela Champion Sound patřila k vrcholům celého mejdanu. Jak by řekl Lomesh: „Ou je é“. Zpátky na zem a vidíme se v Říjnu na světovém finále Battle Of The Year.

Připravila: mia/ Boombox

Poslední komentáře