Zpět

DJ Sasha se po 11-ti letech vrací do ROXY!Svátek elektronické muziky, kdy po jedenácti letech navštíví Českou republiku, konkrétně pražskou ROXY britská djská superstar DJ Sasha je stanoven na datum 6.dubna 2013. Jako velký bonus sebou ikona houseové scény přiveze dlouho očekávané a čerstvě vydané album Involv3er, které vyšlo 18. března, tedy jen pár týdnů před vystoupením tohoto velikána v Praze.

DJ Sasha, přezdívaný mimo jiné také jako “Son of God” se narodil 4.září 1969 s občanským jménem Alexander Paul Coe a elektronickou muziku objevil v devatenácti letech v Manchesteru na tamějších dnes již legendárních acid houseových parties. O něco později, konkrétně v roce 1993 vydal svůj první singl s názvem Together, který se dostal na 57. místo v UK Singles Chart. V tom samém roce se Sasha, tehdy již jako vyhraný DJ potkává s Johnem Digweedem, což – jak ukázala následující léta - bylo setkání vskutku osudové.

Sasha & Digweed - Buenos Aires:

Neuvěřitelný cit pro hudbu, atmosféru a publikum této dvojici rychle získal věhlas a pravděpodobně i díky kompilacím pro takové giganty jako jsou Renaissance, Ministry Of Sound nebo Global Underground začal být o dvojku Sasha & John Digweed obrovský zájem doslova po celém světě. Mezi nejznámější tour této legendární dvojky určitě patří Delta Heavy Tour po Americe, v jehož rámci společně vystoupili ve 31 městech.

Delta Heavy Tour videos:

Pozadu za DJingem ale rozhodně nezůstává ani Sashova produkce. Když například renomovaný magazín Mixmag vyhlásil anketu o nejlepší taneční track všech dob, Sashův hit Xpander z roku 1999 se dostal na skvělé 9. místo. Kompletní Mixmag top 100 track of all time můžete shlédnout zde: http://mixmag.net/words/news/what-is-the-greatest-dance-track-of-all-time


O anketách si můžeme myslet své, ale je jasné, že Sashova produkce vždy přinášela do elektronické muziky mnoho nových vlivů a postupů, což skvěle potvrdil svým slavným albem Airdrawndagger, na kterém se kombinují nálady chill outu, ambientu, breaků, elektroniky i rovných beatů. Nebo společným trackem s Junkie XL Breezer z roku 2002, který se už krátce po svém vydání stal doslova party hymnou.

Sasha & Junkie XL - Breezer: 

Po úspěchu alba Airdrawndagger přišel velký zájem ze strany labelu Global Underground a v roce 2004 Sasha podepisuje smlouvu na další album, které vyjde v témže roce pod názvem Involver. Toto album dostává podobu přepracování a zremixování originálních tracků od autorů jako jsou např. Unkle, Ulrich Schnauss, nebo Spooky a následně je na dalším CD ze všech skladeb sestaven i DJ mix. Vzhledem k tomu, že album zaznamenalo spoustu skvělých ohlasů, není se čemu divit, že se tato dnes již kultovní kompilace dočkala dalších dvou pokračování, z nichž to zatím poslední s názvem Involv3r vyšlo jen před pár dny. Kromě výše zmíněného šéfuje Sasha v tuto chvíli labelu Last Nigh On Earth, kde například vyšel jeho remix pro Hot Chip a skladbu Flutes, která obsadila 1. místo Beatport Top 10.


Hot Chip - Flutes (Sasha remix):


Za připomenutí jistě stojí i to, že Sasha se pravidelně umísťuje v anketách o nejlepší dje na předních příčkách a v anketě DJ Mag top 100 v roce 2000 obsadil 1. místo. V tomtéž roce pořádal také DJskou soutěž, kde hledal DJe, který by mu dělal předskokana, díky čemuž byl objeven James Zabiela, jenž je v dnešní době považován za jednoho z nejlépe technicky vybavených DJs na světě a díky tomu pomáhá firmě Pioneer vytvářet DJskou techniku a posouvat hranice DJingu na další úrovně, což můžete shlédnout v tomto videu.


James Zabiela and Pioneer Dj Platinum Edition:


Toto je ve zkratce legenda elektronické muziky DJ Sasha. Jak to tak vypadá, na co sáhne, to se promění ve zlato a protov úvodu zmiňovaná přezdívka “Son of God” není vůbec od věci. Jen týden po oficiální Involv3r release párty, konkrétně v pátek 6.dubna se tento génius předvede po dlouhých jedenácti letech v pražské ROXY, u čehož byste rozhodně neměli chybět!

Další info naleznete zde:http://www.facebook.com/events/543455105689066

www.djsasha.com/

http://www.facebook.com/sasha

http://twitter.com/sashaofficial

http://www.myspace.com/djsasha

http://www.last.fm/music/Sasha

http://www.youtube.com/user/theRealDjSasha

Připravia: mia/ Roxy

Poslední komentáře