Zpět

Elektra tentokrát s Umekem!Letos odstartuje Elektra již svou 8. sezonu, tentokrát s podtitulem „The Season of the Techno Kings“. O tom, že Umek je doposud nejzářivější hvězda, co kdy na Elektře vystupovala, asi nemusíme přesvědčovat ani ty, kdo na Elektře nikdy nebyli. Tento král techna ze Slovinska totiž rezonuje v uších i naprostým techno laikům – proč? Je asi načase to zjistit!

Umek (SL), David Asko (Fr), Orbith, Subgate

27.09.2012
VSTUP: 300,- / na místě 350,- START: 20:00

Byl jedním z prvních slovinských DJů, s hraním začal už v roce 1992, a i proto jej mnoho lidí chápe jako ikonu východoevropského techna. Gatex, Lanicor, vlastní label Recycled Loops a zastupování agenturou Kne’Deep – to jsou základní mezníky Umekovy groovy techno éry.
V roce 2007 Uroš Umek představuje novou vizi svého zvuku, label1605 Music Therapy – Sixteenofive, který se za 5 let stane asi nejrychleji rostoucím techno labelem. Dále vznikají hity jako Posing as Me nebo Carbon Occasions, které se dokonce objevují na MTV.

Umek je vskutku továrna na hity a na planetě není mnoho lidí, kteří jsou tak úspěšnými producenty a zároveň DJs jako on. V anketě serveru Beatport získává cenu „Best Artist“ za rok 2011 a startuje svou radio show „Behind The Iron Curtain“, která rychle získává milion posluchačů. V roce 2012 má velmi nabitý kalendář a máme veliké štěstí (díky státnímu svátku), že ho můžeme konečně slyšet na Elektře v Brně.

http://soundcloud.com/umek
http://www.umek.si/
http://www.myspace.com/djumek

Je tomu totiž už dlouhých 11 let, co Umek hrál v brněnském klubu (na party Eternity). To už si dnes asi pamatuje jen málokdo. Na co si ale lze velmi snadno vzpomenout, je jeho poslední halové hraní na 10. výročí Apokalypsy v roce 2009, kde nastoupil před 8000 návštěvníků. Vše tedy naznačuje tomu, že před sebou máme velkolepé zahájení klubového podzimu.

Připravila: mia/ Fléda

Poslední komentáře