Zpět

Free Mondays: Únor ve znamení kytarových riffůSpolečným jmenovatelem únorových Free Mondays budou rytmické kytarovky. Domácí indie popový objev Crapfruit představí novinky z chystaného alba. Švýcarská parta Artlu Bubble odvypráví jejich rock’n’rollovou story plnou energických melodií. A němečtí Baru naservírují indie porci řízlou poctivými osmdesátkovými rytmy. Čti, poslouchej a obrázek si udělej sám.

9/2 Free Mondays w/ CRAPFRUIT (CZ) BLUEROOM (CZ)

Tags: pop, alternative, indie, rock

Kapela Crapfruit vznikla v roce 2012 a první průlom v kariéře nastal už počátkem roku 2014, kdy došlo k nahrání alba „miniEP", v rámci něhož vyšel debutový singl „From The New World". Ten byl nasazen na rádiu Expres FM a od loňského listopadu ho hraje Evropa 2, kde je zároveň součástí hitparády Music Chart, kde se pravidelně umisťuje na předních příčkách. V současné době kapela pracuje na své první desce, kterou opět přivede na svět producent Filip Gemroth.

 

Kapela blueroom nahrála v roce 2010 čtyřskladbové demo Up In The Sky. V roce 2011 dvouskladbové demo Under Ether/Sunrise Glow a o dva roky později třískladbové EP Violet Sky, které již utváří hudební směr, kterým se kapela chce vydat. A přesně tento směr uslyšíte taky naživo v ROXY.

FB event: http://on.fb.me/1zORjgw

Video: https://www.youtube.com/watch?v=OB-I_LHS-oo

 

16/2 Free Mondays w/ ARTLU BUBBLE (CH), REST IN HASTE (CZ)

Tags: kitchen-folk, rock'n'roll

Na konci rozzářené mléčné dráhy si otevřeli malou pekárnu, kterou nazvali „Spacebread“. Ale vědci a politici uvalili zákaz na jejich recepty. Mohou totiž způsobovat závažné vedlejší účinky jako zvyšování porodnosti, extrémní pokoru a ohromující stimulaci. No a tak se Artlu Bubble & the Dead Animal Gang rozhodli převést jejich recepty do melodií a to díky unikátní starodávné matematické formuli.

Je to vše jen o lásce, řekl citron citronovníku, bez tebe nejsem nic, ty mě definuješ…

Je to jen příběh? Znovu vám tuhle indie-rock’n’rollovou story převypráví v ROXY, kdy se povezete na oběžné dráze jejich energických melodií a elánu. Kytary budou rozsvěcovat strop a všichni budeme tančit!

 

REST IN HASTE jsou vaši oblíbení kovbojové z Vysočan. Pouštní rock s hutnými riffy a hořkosladkými melodiemi. V prosinci pokřtili svoje první album v pětičlenné sestavě, které navazuje na singl „No One Regifts Liquor/Burn Out Desert Fuel“.

 

FB event: http://on.fb.me/1x55Z3y

Video: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=eY-2yFNylu0

 

23/2 Free Mondays w/ BARU (DE), MONO LOVE (CZ)

Tags: indie, pop, electro

 

Tohle bude dávka indie-rockové energie, řízlá poctivými osmdesátkovými rytmy. I když zas tak jednoduché to s tím popisem německé party BARU nebude. Vezměme si třeba jejich debutové album „Sailors Of The City", to má tolik vrstev, že je nemožné ho jakkoli zaškatulkovat. I když texty se určitě ubírají spíše indie-popovým směrem.

BARU, to jsou Ferdinand Weigel, Ronny Haberer, Jacob Feustel a Sndres Seidel. Pochází ze saského venkova. V jejich hudbě je znatelná snaha překročit hranice malého městečka a fascinace hudbou 80. let. „Repair" je první song z jejich alba, ve kterém jsou všechny tyto pocity zhudebněny. Během nahrávání v Berlíně se kapela posunula o obrovský kus dál a vy si tak můžete vychutnat hudbu, kterou se jim určitě podařilo umístit na světovou úroveň.

 

MONO LOVE IS AN EASY LOVE. Mono Love je něco mezi námi. Malé tajemství, o kterém jsme se naučili říkat každý to své. Kapelu Mono love, si můžete poslechnout zde.

 

FB event: https://www.facebook.com/events/1574989546064407/

Video: https://www.youtube.com/watch?v=CuWOo7Kvp3w

 

Web:

http://roxy.cz/

Poslední komentáře