Zpět

Fresh Film Fest nabídne také koncerty a DJs se vstupem zdarmaOsmý ročník mezinárodního filmového festivalu Fresh Film Fest nabídne od 24. do 28. srpna nejen přes 120 výjimečných snímků, ale také řádnou porci muziky – koncertů a DJs party. Na večerech v pražském Paláci Akropolis, které budou přístupné zdarma, zahrají například kapely Fiordmoss, Vees, Le Pneumatiq, Kapitán Demo a DJs Robot, Voita, Ivan MpTrojan, Babe LN a Orea & Echodelic.

Jeden z nejrespektovanějších evropských festivalů zaměřených na celosvětovou debutovou a studentskou tvorbu, proběhne kromě Paláce Akropolis také v kině Světozor, Kině 35 ve Francouzském institutu, v divadle Ponec, doprovodný program se bude konat i v Polském institutu a na FAMU.

Projekce zdarma nabídne Letní kino v Riegrových sadech. „Oproti loňsku jsme posílili právě nesoutěžní program s celovečerními debutovými filmy, tj. s prvními nebo druhými snímky daného režiséra,“ říká Martin Pošta, ředitel festivalu. „Řada z nich prošla festivaly v Cannes, Berlinale či Sundance. Jejich společným jmenovatelem je jejich progresivnost, neotřelost a novátorství, a také to, že je jinde než u nás neuvidíte,“ vysvětluje. Soutěžní program v několika kategoriích představí to nejzajímavější, co se za poslední rok urodilo na celém světě v debutové či studentské tvorbě. „Vybíráme z téměř 1.500 přihlášených snímků,“ doplňuje Martin Pošta.

PROGRAM:

Středa 24. srpna 2011

22.30 Fiordmoss /Malá scéna

Fiordmoss jsou zvláštní záležitostí, co nabízí zasněnou folkovou kulisu překrásným elektronickým aranžmá. Ve škatulkovém světě byste je přirovnali k všem těm slavným jménům triphopu, co jen pozastavili svět na vteřinu a dokázali spojit mechanickou elektroniku s líbezností tradičních nástrojů. Kouzlo zasněného přednesu, který vytváří toliko akustická kytara a pár syntetizérů, nadto umocňuje ještě tematicky spřízněná projekce, jež dotváří už tak komplexní zážitek vyvolaný pouze jedním malým mořským počinem těchto dvou studentů FaVU. -Libor Galia, Rock&Pop (Stáhněte si povedené EP Gliese.)

0.00 DJ Robot /Malá scéna

Tradiční robotický koktejl namíchaný z hip hopu, funku a breaků, důvěrně známý návštěvníkům předchozích ročníků Fresh Film Festu. DJ Robot je jméno, které můžete mimo festivalovou arénu potkat na mnoha parties, sportovních akcích i vernisážích či módních přehlídkách. Devět let stačilo, aby se stal jedním z nejvyhledávanějších DJských jmen na našem trhu. Přijďte si sami poslechnout, čím se mu to povedlo.

Čtvrtek 25. srpna 2011

20.00 Vees /Velký sál

Vees nejsou žádná kopírka ani revival, ale autentická divoká kytarovka, která v tuto chvíli nemá v České republice obdobu ani konkurenci. Skvělí muzikanti, co vypadají, že ještě ani nevyšli střední školu, dokáží do publika vypustit impozantní dávku energie, díky které může svítit po zbytek večera. Nenechte si ujít. Zanedlouho mají venku debutovou desku a na Fresh Film Festu se všichni můžeme přesvědčit, že to s českou scénou naštěstí není tak tristní, jak by se mohlo na první poslech rádia zdát. Vees!

Pátek 26. srpna 2011

20.00 Le Pneumatiq /Velký sál

Trocha legrace takhle při pátku a zavzpomínání na začátek devadesátých let.Le Pneumatiq se s tím nemažou a pálí obrovskou díru do časoprostorového kontinua. Díky jejich zvuku si někteří budou připadat mladší a jiní, jako by se ještě nenarodili. Taneční party ve velkém. A předsudky stranou, koneckonců sami Le Pneumatiq říkají: „Předvádíme energickou show, která si nachází čím dál více příznivců, protože i přes hojné využívání postupů z taneční hudby zůstává u Le Pneumatiq zachována klasická struktura písničky…“

22.00 Pimprle Mix DJs Voita & guests
breakbeat & nu funk

Sobota 27. srpna 2011

20.00 Kapitán Demo /Velký sál

Kapitán Demo, nejtlustší celebrita v Čechách, autor hitů jako Mám přítele, Nový prsa nebo Zoufalý manželky, vystupuje s djem, který si řiká Vodník Amen a doprovází ho i druhý MC Mataiotechnia. Masky, hip hop, tlustý lidi a tak.

22.00 DJ Ivan MpTrojan, DJ Babe LN /Malá scéna

Žánr: Down-tempo * Drum & Bass * Electronica Režie: Radio 1

Neděle 28. srpna 2011

22.30 SUNDAY DUBWISE: DJs Orea & Echodelic /Malá scéna

Sbohem a šáteček rozvlněný v rytmu dubu a dupstepu.

Poslední komentáře