Zpět

Hostem večera německé kultury na Planet Connection budou I Heart SharksPlanet Connection zavítá 14. prosince do Německa a hostem večírku v Paláci Akropolis bude berlínská skupina I Heart Sharks. Jejich energický dance-punk zní jako ideální fúze londýnských zvukových inovací, bavorské preciznosti a newyorského hipsterství. Není se čemu divit, když se v kapele potkávají tři odlišné hudební kultury i osobnosti, což jejich hudbě dodává mimořádnou originalitu. Mix rockové energie a vynalézavosti elektroniky má za výsledek třaskavý discopunkový amalgán, který německý hudební tisk popisuje jako „setkání The Cure a Kraftwerk na tanečním parketu“.

K maličko nepravděpodobnému setkání členů I Heart Sharks došlo v roce 2007 v berlínské Mecce taneční hudby, v klubu Berghain. Tam dostali Pierre Bee, Simon Wangemann a Georg Steinmaier nápad spojit své síly do společného projektu. Svůj první singl Wolves vypustili v roce 2010 v licenci prestižní britské značky Rough Trade, debutové album Summer si o rok později vydali sami za pomoci fanouškovských investorů z portálu Pledgemusic. „Je načase si přestat spojovat německou hudbu jen Rammstein a dechovkou z Oktober Festu. I Heart Sharks mají potenciál stát se kapelou, kterou budou hudební časopisy zařazovat do sekce největších objevů roku.“ napsal tehdy blog Little Nomad a hit Neuzeit s německým refrénem je dostal do rádií.

Své druhé album Angels už Žraloci připravovali s novým bubeníkem Martinem Wolfem a pod pod křídly velké nahrávací společnosti Island. Pod dohledem producenta Josepha Crosse (Hurts, The Courteeners) probíhalo natáčení v opuštěném mlýně v Manchesteru a prostorách bývalého rádia GDR v Berlíně a atmosféra obou zásadních hudebních měst na mapě evropské alternativní hudby se na výsledku samozřejmě podepsala. Platí to i o spolupráci s legendárním Midge Ure z Ultravox, který dodal desce patinu osmdesátkové new wave. Na albu ale nechybí ani vysokooktanové discopunkové nálože, které I Heart Sharks tak proslavily.

Berlínské trio, které tisk srovnává třeba s Foals nebo Klaxons, odehrálo za sedm let své existence přes dvě stovky koncertů. Objeli kvůli nim Německo a okolí křížem krážem. Předskakovali Does It Offend You Yeah? či Friendly Fires a objevili se na festivalech jako je Melt! nebo Berlin Festival. V roce 2012 se I Heart Sharks zastavili i v Paláci Akropolis, kam se 14. prosince vrátí za podpory Goethe Institutu v rámci programu večera německé kultury Planet Connection.

Součástí večera bude promítání krátkých filmů i ochutnávka německých specialit.

Více informací a audio ukázky:

www.iheartsharks.net

iheartsharksmusic.tumblr.com

www.palacakropolis.cz

Předprodej lístků v  kavárně Paláce Akropolis, Ticketpro a GoOut

299,- Kč v kavárně Paláce Akropolis

299,- Kč +poplatky v předprodejích

350,- Kč  na místě

Poslední komentáře