Zpět

Jimmy Eat World přivezou do Prahy novinku DamageAmerická rocková kapela Jimmy Eat World vydala tento týden již osmé album s názvem Damage. Vůdčí postavy žánru emo si nadělili novinkovou desku ke svým dvacátým narozeninám a vyrazili na velké turné, jehož evropskou část zakončí v sobotu 22. června v pražském Lucerna Music Baru.

Album Damage vznikalo v průběhu října 2012 pod taktovkou věhlasného producenta Alaina Johannese (Mark Lanegan, Queens of the Stone Age, Chris Cornell, No Doubt) v jeho studiu v Los Angeles. „Po dlouhé době jsme nahrávali analogově na pás a do počítače. Usadili jsme se v Alainově domě, v ložnici, v obýváku a celé dny jsme nahrávali. Nesoustředili jsme se tolik na to, aby nahrávka byla čistá a perfektní, ale spíš nám šlo o energii, kterou písničky potřebovaly“, komentoval nahrávání zpěvák a kytarista Jim Adkins.

Deska Damage vyšla 11. června na labelu RCA Records. Fanoušci se mohou těšit na 10 písní, které Jim Adkins charakterizuje: „Na Damage jde z velké části o milostné písně. Typ milostných písní, který mě zajímá, řeší nepřízeň osudu a emocionální prohry. Když máte šťastnou písničku o tom, jak jste šťastní, tam není pro mě žádný příběh. S tím se nemůžu ztotožnit.“ Albu se dostalo řady pozitivních ohlasů od respektovaných žurnalistů. Matt Collar ze serveru Allmusic o Damage napsal: „Damage je album řešící dospělé rozchody, které si ale stále uchovává mladistvou energii kapely. Album také staví na našlápnutých pop/dance-rockových vlnách jejich posledního alba Invented, přičemž je kladen větší důraz na texty, což dělá z Damage pravděpodobně nejemocionálnější album jejich kariéry. Scott Heisel píšící pro Alternativ Press nové album komentuje: „Damage lehce překonává předchozí dvě desky Jimmy Eat World a může směle konkurovat nejlepším deskám Futures a Bleed American.“

Jimmy Eat World existují na světové rockové scéně od první půlky devadesátých let a mnohými jsou považovaní za nejvýznamnějšího zástupce žánru emo. V současnosti hrají ve složení Jim Adkins – zpěv, kytara, Tom Linto – kytara, Rick Burch – basa a Zach Lind – bicí. Hudební kritikou je nejvíc ceněno jejich tvůrčí období mezi léty 1999 až 2004. Z nahrávek je zásadní deska Clarity, která obsahovala kromě jiných hitů i singl Lucky Denver Mint, jenž se objevil ve filmu Nepolíbená s Drew Barrymore. 

Koncert začne netradičně již ve 20:00, klub se otevírá v 19:00. Vstupenky jsou v předprodeji za 440 Kč na pokladně Lucerna Music Baru a v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal, Eventim a Ticketstream navýšené o poplatky prodejce. Vstupenky můžete pohodlně zakoupit online přímo na webu klubu http://lucerna.musicbar.cz/vstupenky  a Facebooku http://on.fb.me/S0F7in. Cena na místě 550 Kč.

 

Damage Soundcloud:

https://soundcloud.com/jimmyeatworld/sets/damage

 

Video:

 

http://jimmyeatworld.com

www.facebook.com/jimmyeatworld

www.musicbar.cz

www.facebook.com/lucernamusicbar

www.twitter.com/lucernamusicbar

Připravila: mia/ Lucerna Music Bar

 

Poslední komentáře