Zpět

Koncert Bobbyho McFerrina je téměř vyprodaný.Bobby McFerrin - miláček českého publika, nejznámější a capella zpěvák na světě a držitel 10 cen Grammy, vystoupí již 7. června ve Foru Karlín v Praze.

Bobby McFerrin, jenž spolupracoval například s violoncellistou Yo-Yo Mou a jazzovými pianisty Chickem Coreou a Herbiem Hancockem, není jen vynikajícím zpěvákem a skladatelem filmové hudby. Je také uznávaným dirigentem, který s taktovkou v ruce spolupracoval mimo jiné s Vídeňskou filharmonií. 

„Věříme, že i tentokrát se prokáží skvělé akustické vlastnosti koncertního sálu Fora Karlín, a Bobby McFerrin potěší své české publikum,“ říká zástupce BTL Agency Zdeněk Masopust.

Bobby McFerrin je proslulý tím, že si na turné zve jako hosty místní umělce. V Čechách s ním tak několikrát vystupoval Dan Bárta. Tentokrát však Bobby přijíždí se zcela novým programem a tak i jeho hosté budou hodně netradiční.

Jako první se představí klarinetové kvarteto Clarinet factory. Toto těleso se vyvinulo od klasické interpretace vážné hudby k jazzu a vlastní tvorbě plné nádherných improvizací.
Dalším hostem bude jedinečný, velký chlapecký pěvecký sbor Boni Pueri, který sklízí ceny po celém světě a volně navazuje na tradici chlapeckého pěveckého sboru chrámu sv. Víta.
Jako poslední oficiální host vystoupí mladý tanečník, baleťák a hip-hoper Alex Sadirov.

Těmi neoficiálními hosty však budou diváci!

Bobby McFerrin na pražském koncertě představí úplně nové pojetí svoji show. Hlavní roli samozřejmě bude hrát jeho hlas a hosté z řad profesionálních zpěváků a tanečníků. Ale Bobby se chystá pozvat k sobě na pódium i diváky, aby s ním podle jeho instrukcí „zpívali a zvučeli“. Bobby McFerrin tak opět prokáže svůj absolutní smysl pro rytmus a harmonii, ale také zkušenosti s dirigováním velkého orchestru.

Těšíme se na skvělou atmosféru i originální hudební a taneční kombinace!

Poslední vstupenky v cenách od 590 Kč jsou v prodeji v síti Ticketstream.
www.ticketstream.cz/ferrin

Poslední komentáře