Zpět

Květnový Climax už tuto sobotu 25. 5. v ROXY s DJs Airto a Funnie



Poslední sobota v měsíci nemůže v ROXY patřit nikomu jinému než Chrisi Sadlerovi a jeho rezidentní noci Climax, která letos v listopadu oslaví už patnáct let existence.

Nic se nebude měnit ani 25. 5., kdy společně s Chrisem vystoupí na nejdéle fungující české klubové noci zkušení DJští matadoři Airto a Funnie, který si na Climaxu zahraje úplně poprvé. Chybět samozřejmě nebude ani rezidentní VJ Climaxu Martin a nabitý chill out, kde tentokrát zahraje trio DJs mattyB, JX a Josy Mong.

S Airtem jsme spolu hráli už nespočetněkrát na akcích v ROXY (včetně několika Climaxů) i po celé ČR. Kdysi pravidelný hráč na akcích Roxydust – mejdany, který jsou teď už doslova legendární – má více než 16 let zkušeností za pultem a je snad jedním z nejuniversálnějších DJů, co znám. Je schopný hrát deep house, electro, tech house, club house a všechno mezi tím, přičemž jeho sety jsou vždy promakané, chytlavé a s velkým nábojem,“ říká Chris Sadler ke svému prvnímu květnovému hostovi, který s DJingem začinal v letech 1995 a 1996 v barech Bílý Orel a Chapeau Rouge.

Rok poté pak začala Airtova spolupráce s agenturou D Smack U, kterou následovalo angažmá na koncertech dnes již kultovních Liquid Harmony. Jeho pozitivní a našláplé sety, v nichž se mísí electro, house, bassline či funky, zaujali nejen clubbery ale také lidi z agentury Roxydust, která Airta oslovila s nabídkou hraní na noci Shake, jedné z prvních house party v Roxy. Brzy na to následovalo pravidelné angažmá v dalších pražských klubech jako např. Radost FX, Karlovy lázně, CZ Beat nebo Le Clan.

Když pak dostal Airto v roce 2001 možnost namixovat kompilaci House Party 15 na značce Next Era, dostal se do širšího povědomí také mimo Prahu a začal objíždět kluby nejen po celé ČR, ale také na Slovensku a v Polsku. Nic to ale nezměnilo na tom, že nejbližší vztah má Airto krom Chapeau právě k ROXY, kde ho clubbeři mohli vídat na celé řadě proslulých parties včetně první české electro noci Elektra, kde byl dlouhodobě rezidentem.

Jen o pár let méně než Airto, konkrétně od roku 2000 se DJingu věnuje druhý Chrisův květnový host DJ Funnie, který už od svých začátků v libereckém Shake clubu 66 boduje u clubberů energickou house music všeho druhu. Jeho pozitivní energií nabité sety jsme mohli slyšet už ve většině renomovaných tuzemských klubů ale i třeba na SeeJay radiu, kde od roku 2010 působí v pravidelném pátečním pořadu Club Mixx Showtime.

"Za těch 13 let, co Funnie hraje, si vybudoval hodně slušnou reputaci nejen v domovských severních Čechách. Je to velmi pozitivní člověk, což to se projevuje i v jeho setech, které jsou vždy veselé a plné pozitivní energie. Letmý pohled na jeho seznam štací ukazuje, že je hodně vytížený, což je důkazem jeho profesionality a univerzálnosti. Je vidět, že hraní ho neskutečně baví a - mám-li soudit dle reakcí publika, když jsem ho slyšel na živo v různých klubech - jeho hudba lidi opravdu baví. 25. 5. to bude na Climaxu jeho premiéra a věřím tomu, že to bude pořádná nálož jako vždy," láká Chris na letošní pátý díl Climaxu, kde vás již tradičně čeká takžka za hubičku výživná porce skvělé muziky a zábavy až do brzkých ranních hodin.

LINE UP

22:00 - 00:30 Airto

00:30 - 03:00 Chris Sadler

03:00 - 05:30 Funnie

Chill out: mattyB, JX a Josy Mong

VIDEO

Airto live set: http://www.youtube.com/watch?v=zzrDi78ybUs

Chris Sadler DJ set: http://www.youtube.com/watch?v=OjO1atLuwj0

WEB

Chris Sadler: http://www.chrissadler.com/

Airto: http://www.djairto.cz/ 

Funnie: http://djfunnie.com/

FB Event: https://www.facebook.com/events/246316765507463

ROXY: http://roxy.cz/

Připravila: mia/ Roxy

Poslední komentáře