Zpět

Lenka Dusilová a Baromantika vydají v říjnu první živé album na CD i DVD s názvem "Live at Café v lese"Lenka Dusilová, jedna z nejvýraznějších osobností tuzemské hudební scény, vydá v říjnu u Supraphonu se svou kapelou BAROMANTIKA první živé album na DVD i CD. “Live at Café v lese”, které předznamenává videoklip ke skladbě “Ptáci”a vzniklo v produkci společnosti VICE, v režii Tomáše Zilvara. Křest alba proběhne 9. a 10.října v pražském Jazz Docku


 

"Live at Café v lese" plynule navazuje na úspěšné kritiky i posluchači ceněné album Baromantika (2011) a stává se předzvěstí  spoluautorské studiové novinky, kterou kapela chystá na příští rok.

 

"Dříve nebyla odvaha, zralost, zkušenost. Předcházela léta hledání vlastní formy a hudebně všeschopných kolegů blízkých mé povaze. Taková společnost se mi začala otevírat již s ETERNAL SEEKERSNásledující sólový počin "Baromantikaa více než rok koncertování s týmem jejíích spolutvůrců (Tin Soldiers a B. Hlavenková) nás proměnil v plnohodnotnou kapelu, která není ozdobou zpěvačky, ale svébytné hudební těleso s vlastním jazykem, zvukem a duší, která je schopna na posluchače přenášet silné emoce," vysvětluje Dusilová hlavní důvody, proč vydává záznam koncertu až nyní po pěti sólových albech.

 

"Live at Café v lese" nabídne zajímavou alternativu k obvyklému přístupu v tvorbě koncertních záznamů. Napovídá tomu fakt, že místo aby se natáčelo v některém z větších tuzemských klubů, rozhodli se Lenka s kapelou a režisérem Tomášem Zilvarem jít opačnou cestou. Vsadili na intimnější ráz komorního prostředí podzemní části Café V lese v pražských Vršovicích, kde koncertovali tři večery.

Záznam čítá celkem třináct písní, převážně z alba Baromantika, včetně skladby Brother s hostujícím Justinem Lavashem. Na živém albu naleznete též tři starší věci z Lenčina repertoáru, které dostaly nový baromantický háv. Konkrétně jde o skladby “Pro Tebe”, “Vlčí Oči” a “Noni Jam”, která celý koncert uzavírá.

Záznam koncertu “Live at Café v lese” bude dle Dusilové symbolickým rozloučením s dvouletým koncertním cyklem k albu Baromantika a započetím nové etapy, jejímž vyvrcholením bude nové album, které, jak sama respektovaná hudebnice podotýká, nebude sólovým počinem, ale již spoluautorským dílem kapely BAROMANTIKA, jejímiž členy jsou Beata Hlavenková (např. Eternal Seekers, Théodóros, Iva Bittová), Viliam Béreš (Toxique, Lanugo),  Patrick Karpentski (Toxique, Lake Malawi) a bubeník Martin Novák (Lanugo, David Dorůžka).

 

http://lenkad.com/

http://supraphon.cz/


Připravila: mia/ Supraphon 

Poslední komentáře