Zpět

Malou Ameriku rozezní techno a drum´n´bassBěhem první říjnové páteční noci rozproudí brněnskou halu Malá Amerika hutný underground. Uskuteční se tady akce, která protne poutavou atmosféru industriálu, pocitové elektroniky a nápaditých projekcí. Vůbec poprvé také v bývalém železničním skladišti proběhne hudební party v oddělených prostorech, návštěvníci budou mít možnost vybrat si ze dvou tanečních scén.

„Zjistili jsme, že rapidně přibývá lidí, kteří jsou již přesyceni standardním modelem českých klubových akcí. Právě proto jsme se rozhodli uspořádat v Brně party v pojetí, které je běžně k vidění například v Berlíně nebo Londýně, tedy měst, která jsou považována za kolébky žánrů techna a drum´n´bassu. Chceme se držet čisté minimalistické projekce a deepovějších soundů,“ vysvětluje jeden z organizátorů Tomáš Snopek.

Bourání hranic

Hlavním tématem večera bude vykročení mimo platné „normy“. Organizátoři se chtějí soustředit spíše na vnitřní prožitek jednotlivých návštěvníků než na tuctovou podívanou
a senzaci. Aby jim tuto zkušenost plně zprostředkovali, vsadili při pečlivém výběru na špičkové výrobce zvukových systémů: Funktion-one a německý d&b audiotechnik. Návštěvníky čeká nevšední zážitek, při kterém budou účinkující techna a drum´n´bassu vycházet z původních kořenů obou žánrů, s jemnou dávkou experimentování.

Pionýři scény

Haly ovládnou především Elektrabel a DJ Sayko, kteří patří mezi tradiční jména tuzemské elektronické scény. „Oba již mají ledacos za sebou a vědí přesně, jak přistupovat k publiku.
V případě prvně jmenovaného se lidem po delší odmlce opět dostane jeho osobitého techna v aktuálním live actu,“
dodává Tomáš Snopek. Techno stage poté doplní brněnské trio Unclean, Myself a Toomuch a pozvání rovněž přijal pražský srdcař DJ Pluge.

Inteligentní drum’n’bass

DJ Sayko na hlavním podiu naopak zahraje netypicky, podle Snopka se bude pohybovat převážně v hlubších a zlomenějších rovinách drum'n'bassu. O zbytek drumového osazenstva se postará kompletní sestava brněnské crew Futurespective Music, která událost zčásti pořádá.

Akce se uskuteční v atraktivních prostorech zachovalých železničních hal s perfektní dostupností v centru Brna. Základní vstupné je 120 Kč, po jedné hodině návštěvníci zaplatí sedmdesát korun.

Elektrabel

Jeden z nejrespektovanějších představitelů české elektronické scény. V roce 2003 svou produkcí zaujal legendárního amerického producenta Jeffa Millse, který mu vydal první zahraniční vinyl MISSION 01 – Elektrabel EP. Další LP For Various Reasons sklidila nebývalý úspěch u kritiků i fanoušků. Jeho zvuk se vyznačuje údernou rytmikou
a hypnotickými syntezátorovými smyčkami, ale také hutnými plochami a pomalejšími beaty.

DJ Sayko

Patří mezi takřka kultovní postavy české d'n'b scény, od roku 1992 si zahrál na stovkách událostí, od free akcí až po masovky s Kemalem, DJ Hype, LTJ Bukemem, Aphrodite,
D-Bridge, Technical Itch či DieselBoy. Publikum si dokáže získat nejen precizním mixováním
a výběrem originální muziky, ale také obrovskou energií, která z jeho setů přímo srší. Vládne čistou mixovací technikou a zároveň je skvělým turntablistou.

TRAINSPOTTING

3. října 2014, začátek od 21.00 hod.

Adresa:

hala Malá Amerika, Hybešova 1, Brno
Vstupné:

120,- Kč do 1.00 hod. / 70,- Kč od 1.00 hod.

PROGRAM:

Drum & Bass stage / SAYKO
Innerscope
Johney
Evro
Ink Flo
Indigoboy

Techno stage / ELEKTRABEL LIVE

Pluge
Myself
Unclean
Toomuch

Video ukázky:

Shotgun 2014

Terminal B

 

Pro akreditaci, rozhovory a další informace se můžete kdykoli obrátit na kontaktní osobu:

Kontakt:

Tomáš Fajman

tel.: +420 777 015 453

e-mail: tomas.fajman@gmail.com

Poslední komentáře