Zpět

Oceán v Českých Budějovicích.... OCEÁN!!! Dnes již kultovní pokřik fanoušků této českobudějovické legendy si budete moci naplno užít v pátek 13. prosince v Music clubu Fabrika v Českých Budějovicích. OCEÁN v čele s charismatickou zpěvačkou Jitkou Charvátovou zahraje jak nesmrtelné hity, které psaly na přelomu 80. a 90. let dějiny tuzemské hudební scény, tak i některé novinky. Jako předkapela se představí elektroničtí CREATURES z Lipna nad Vltavou.

OCEÁN vznikl v polovině 80. let. Nejslavnější období nastalo po roce 1987, kdy se sestava ustálila v následující podobě: Petr Muk - zpěv, Petr Kučera - klávesy, Dušan Vozáry - klávesy a Jan Vozáry - bicí. V roce 1988 kapela debutovala úspěšným singlem Ráchel/Dávná zem. Nová vlna, kterou OCEÁN produkoval, byla sice ovlivněna západní scénou, a to například kapelou Depeche Mode, ale budějovičtí muzikanti si dokázali najít vlastní cestu. V osobě Petra Muka se zároveň profiloval jeden z nejsilnějších zpěváků v Čechách.

 

Kapela se ukázala i v zahraničí, přičemž veliký úspěch zaznamenalo britské turné s Erasure. Na dlouhohrající debut Dávná zem si fanoušci museli počkat až do roku 1990. To už ale měl OCEÁN před sebou jen dva roky života. Rozjetý vlak se zadrhl v roce 1992 a muzikanti šli vlastní cestou.

 

Fanoušci však na OCEÁN nezapomněli. Dlouhé roky byly tlaky na reunion tak silné, až k návratu na scénu skutečně došlo. Stalo se tak ale až po smrti Petra Muka, na jehož místo nastoupila výborná zpěvačka Jitka Charvátová. Tu fanoušci znali například z kultovní skupiny Fiction.

 

OCEÁN má stále co říct! Nadčasové skladby, specifická atmosféra, pořádná dávka energie... Přijďte 13. prosince na vánoční mejdan do Fabriky! Akce vypukne ve 21 hodin a vstupné v předprodeji je pouze 100 korun. Na místě bude také k dostání například speciální výroční plakát či nové kapelní placky.

ODKAZY:

 

MC FABRIKA - www.mcfabrika.cz

FB UDÁLOST - https://www.facebook.com/events/762562700423801/?previousaction=join&source=1

Připravila: mia/InMotion

Poslední komentáře