Zpět

Pete Doherty v prosinci přiveze do Prahy představit Babyshambles a jejich nové albumBabyshambles jsou anglická indie rocková kapela, která vznikla v Londýně. Kapelu založil Pete Doherty po svém působení v The Libertines a Babyshambles se brzy stali jeho hlavním projektem.

Babyshambles čerpají inspiraci z punku a ska, vydali dvě alba, jedno EP a spoustu singlů. V polovině roku 2003 byl Pete Doherty odejit z The Libertines do doby, než se zbaví své závislosti na drogách a alkoholu. Doherty odpověděl založením alternativní kapely, do které přizval původního člena Libertines, zpěváka Steve Bedlowa.

První singl "Babyshambles" vyšel v dubnu 2004 na labelu High Society Records. Obal dělala Sophie Thunder Babyshambles hráli ve složení Patrick Walden- kytara, Gemma Clarke- bicí a Jamie a Peter Junior Perrettovi na kytaru a basovou kytaru. Později na basovou kytaru hrál Drew McConnell.

 V dubnu a květnu 2005 natočili s Mickem Jonesem z Clash jako producentem své debutové album Down in Albion. V říjnu 2007 Babyshambles vydali své druhé album Shotter's Nation. Počátkem roku 2013 oznámil časopis NME, že Babyshambles natáčejí třetí album s bubeníkem Stereophonics Jamie Morrisonem. Album by mělo během roku a turné je plánováno na září a říjen.

V prosinci, konkrétně 9.12., představí nové album i pražanům, a to v Lucerna Music Baru.

Vstupenky za 720,- Kč + poplatky jsou k dostání v sítích Eventim, Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream a na www.musicbar.cz. Na pokladně LMB bez poplatku. V den koncertu na místě pak za 850,- Kč.

 Více info na:

www.babyshambles.net

www.facebook.com/babyshambles

www.musicbar.cz

www.facebook.com/lucernamusicbar

www.dsmacku.com

www.facebook.com/dsmackupromotion

Připravila: mia/ DSmackU

Poslední komentáře