Zpět

Praha bude hostit hudební odborníky a nadějné kapely z celého světaNouvelle Prague 2013, tak se jmenuje akce pro profesionály celosvětového hudebního průmyslu, která je první svého druhu v České republice. Konat se bude ve dnech 1. a 2. listopadu v areálu smíchovského pivovaru Staropramen v Praze.

Během dvou dnů se v Praze setkají zástupci nejvýznamnějších evropských hudebních festivalů, vlivných světových agentů, promotérů i dalších hudebních profesionálů. Na programu bude konference, při které budou diskutovat na nejaktuálnější témata současného hudebního světa, ať už problematiku pojištění festivalů, autorských práv, streamingu živých vystoupení, propagace české hudby v zahraničí nebo legislativních záležitostí. Neméně důležitou součástí Nouvelle Prague bude také přehlídka vystoupení osmi začínajících zámořských interpretů, kteří se budou chtít dostat do povědomí evropských promotérů.

Jako první delegáti se na Nouvelle Prague zaregistrovali například Martin Elbourne, který vybírá kapely pro dvě důležitá pódia na Glastonbury, ale současně je také hudebním konzultantem australské vlády, dále ředitelka maďarského festivalu Sziget Fruzsina Szep nebo generální sekretář evropské asociace hudebních festivalů Yourope Christof Huber. 

Nouvelle Prague je otevřen i pro nejširší veřejnost. Showcasoví interpeti se představí také ve večerním programu na dvou pódiích ve stanu pro 3000 diváků. Line-up veřejné části bude doplněn i o dva headlinery, z nichž prvním potvrzeným je anglická písničkářka Lucy Rose.

Nouvelle Prague chce vytvořit unikátní platformu pro propojení hudebních odborníků i aktivit a přispět tak k rozvoji české kultury i turistického ruchu. Podobné akce, které se konají i v jiných vyspělých zemích, pomáhají exportu a importu hudebního průmyslu, který je čím dál důležitější součástí jednotlivých národních ekonomik.

 Více informací najdete na:

www.nouvelleprague.com

www.facebook.com/nouvelleprague

www.twitter.com/nouvelleprague

www.soundcloud.com/nouvelleprague

www.youtube.com/nouvelleprague

Připravila: mia/ Novelle Prague

Poslední komentáře