Zpět

Primal Scream na podzim zamíří do PrahyPrimal Scream vyráží s novou nahrávkou na turné a v kalendáři je také zastávka v Praze, kdy 18.listopadu vystoupí na podiu Lucerna Music Baru.

Primal Scream jsou skotská alternativní rocková kapela založená v roce 1982 v Glasgow Bobby Gillespiem a Jimem Beattiem. V současnosti kapelu tvoří Gillespie (zpěv), Andrew Innes (kytara), Martin Duffy(klávesy), Simone Butler (basová kytara) a Darrin Mooney (bicí). Barrie Cadogan jezdí s kapelou a nahrává od roku 2006 jako náhrada za kytaristu Roberta "Throb" Younga.

Kapela hrála už v letech 1982-1984, ale začali být slavní poté, co Gillespie jako bubeník odešel z The Jesus and Mary Chain. Primal Scream hráli klíčovou roli v indie scéně osmdesátých let, později se posunuli k psychedelickému a garážovému zvuku, aby nakonec vyšli vstříc dance music.

V roce 1991 vydali své stěžejní dílo Screamadelica, které znamelano průlom v jejich kariéře. Dodnes je hodnoceno jako jedno ze zásadních hudebních počinů 90.let, mnoho hudebních kritiků ho považuje dokonce za vůbec nejlepší album dekády. Kapela za něj obdržela také historicky prvni Mercury Music Prize.

Jejich poslední, v pořadí desáté studiové album s názvem More Light vyšlo 13.května 2013. Na albu hostovali Robert Plant, Mark Stewart a Davey Henderson.

Ačkoliv kapele mnozí již nevěstili velkou budoucnost, na album More Light se snáší jedna skvělá recenze za druhou. Například Neil McCormick z Daily Telegraph album označil za "úchvatné" obsahující "velké, ďábelské a psychedelické melodie".

Vstupenky za 840,- Kč + poplatky budou k zakoupení od 21.června v sítích Eventim, Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream a na webu Lucerna Music Baru, na pokladně LMB bez poplatku.

Více info na:

www.primalscream.net

www.facebook.com/primalscreamofficial

www.musicbar.cz

www.facebook.com/lucernamusicbar

www.dsmacku.com

www.facebook.com/dsmackupromotion

Připravila: mia/ Lucerna Music Bar

Poslední komentáře