Zpět

Rozhovor: Freestyle BMX jezdec Ondřej ŠlezDalší tváří, která se v nadcházejícím víkendu představí v rámci závodů XCUP 2011 v pražských Modřanech, je právě loňský vítěz tohoto klání Ondřej Šléz. Také jeho jsme vyzpovídali a vy si tak můžete přečíst rozhovor s dalším špičkovým Freestyle BMX riderem.

Kdy jsi sednul poprvé na kolo?

Začal jsem asi před šesti rokama, když mi kamarád ukázal hru Dave Mirra freestyle BMX a taky proto, že jsem si koupil BMX kolo, takovou tu plečku co mají „cegáni“, pak už jsem si ale pořídil "normalní" BMX a začal jezdit.

Jaké byly tvoje začátky?

No začátky nic extra, přijde mi, že talent nejsem na nic, všechno jsem se musel vždycky učit. Jasně že pádů a podobných věcí bylo dost, ale zlepšoval jsem se. Na to jaký jsem měl podmínky a že se mnou moc lidí nejezdilo, tak to šlo. Bylo to možná i proto, že jsem hodně chtěl.

Za koho jezdíš?

Jezdím za značku DC, se kterou jsem už celkem dlouho, pak Monster Energy, AGANG, Free For Ride a Tattoo.cz

Jaké jsou tvoje dosavadní největší úspěchy?

Moc toho není, 3x jsem vyhrál MČR, ale to mi nepřijde kdovíjaký úspěch, spíše ve světě nějaká 1. a 2. místa až třeba 4. místo z BMX Masters.

Tvoje nejoblíbenější triky?

Baví mě asi vše, co dělám, jinak bych to nejspíš nedělal že? Hlavně mě baví lítat a skákat dirt jumpy nebo trailsy a parky kde se dá hodně lítat a jen se prostě vozit bez šlapání a tak.

Jezdíš trénovat do Ameriky, jak se ti tam líbí?

Amerika je jiná skoro ve všem, jezdím tam především kvůli podmínkám a taky kvůli tomu, že mě to tam baví a jezdím zase na jiných místech a s jinými lidmi.

Věnuješ se tetování, jak ses k tomu dostal a máš už taky svůj salón?

No vždycky jsem to chtěl zkusit a tak jsem si jednou pořídil něco málo a začal. Postupně se to rozrůstalo, ale moc toho neudělám, protože ještě dělám další věci a nemám teď přes léto ani moc lidí. Zatím mi to taky nijak zvlášť nejde, navíc se teď spíš věnuju kytaře a hraní.

Máš mezi sportovci nebo jezdci?

Nevím, jestli úplně vzor, to asi ne, nechci jezdit podle vzoru, chci být jiný než ostatní, ale určitě velký vliv má/měl Dave Mirra, pak taky obdivuju Dennise Enarsonu a Jamieho Bestwicka.

Obhájíš vítězství na XCUPU?

To pochybuju!

Poslední komentáře