Zpět

The Herbaliser uzavřou narozeninový týden v ROXY  Jazz rapoví superhrdinové z Londýna, The Herbaliser, zakončí týden narozeninových oslav BE 22 v ROXY. Autoři jedenácti skvělých alb a tvůrci jedinečné fusion downtempa, jazzu, rapu s nádechem funku, ale i trip hopu přijedou v plné koncertní sestavě včetně zpěvačky Jessica Darling. Jejich koncert slibuje stylové zakončení říjnových narozenin ROXY.

Všechno to začalo na začátku 90. let v Londýně, kde Jake Wherry a Ollie Teeba objevili svůj společný zájem o hip-hop, rare groove, funky a jazz. Využívali ty nejnovější samplovací techniky, spojené s Jakeovým uměním hrát skvěle na kytaru a baskytaru.
 
Jejich kariéru utvářely alba jako „Remedies" nebo „Blow Your Headphones" a samozřejmě label Ninja Tune, pod kterým vydali šest alb. Charakterizovala je osobitě pojatá směs funky protkaná samply, scratchy a cuty. Vyprofilovali se jako vlivný rub urban undergroundové klasiky k líci tehdy populárního britpopu.
Za celou dobu své kariéry, kdy získávali nejrůznější ocenění, neustrnuli a vyvíjeli se napříč styly jako soul, funky až k odvážným organickým zvukům. V současnosti dokazují, jak jsou zběhlí v tvorbě desek se super těžkým, psychedelickým, beaty prostupujícím post hip-hopovým zvukem.
 
Základem skupiny byli vždy Ollie a Jake, ovšem poprvé v historii mají The Herbaliser stálou zpěvačku Jessicu Darling. Posledí album„There Were Seven" vyšlo v roce 2012 už pod jejich vlastním labelem Department H.
V ROXY tak zažijeme poslední narozeninový den nefalšovanou "London spirit". A to nechceš chybět!
 
26.10.2014 - Open 19:00
The Herbaliser (UK)
 
Vstupenky/Tickets: 490 Kč + popl./fee
V NoD za zvýhodněnou cenu/for favourite price
GoOut: goout.cz/cs/listky/be-22-the-herbaliser/pac/
 
Video:
The Herbaliser - The Sensual Woman: 
https://www.youtube.com/watch?v=NmZg0lwhMNY
The Herbaliser - Can"t "t Help This Feeling: https://www.youtube.com/watch?v=7OwjSkfwPLg

Poslední komentáře