Zpět

The xx zahřejí při jejich při jejich vystoupení v Lucerně podium Mount KimbieV jižním Londýně, ve čtvrti Elephant and Castle, se Kai a Dom setkali poprvé – na hodně zvláštním místě. South Bank University přebudovala bývalý blázinec na studentské koleje.  Kai, který pochází z Cornwallu, to popisuje takto: “Stropy byly strašně vysoko, aby se pacienti nemohli oběsit. Deset centimetrů od okna byla cihlová zeď, aby nemohli vyskočit. Byla to studená, smutná budova. Tam jste upustili tužku a zvuk jejího dopadu se tím domem rozléhal donekonečna.”

A Mount Kimbie mají rádi ozvěny…Zvuk ozvěny v tunelu v přímořském Brightonu, který je zaujal, když se tam opíjeli s Jamesem Blakem, kamarádem a občasným spolupracovníkem při koncertech, se objevuje I na jejich albu.

 

Kai and Dom se pokouší převést atmosféru Londýna do rytmu, jeho zmatek a chaos do kompaktnosti. Stopy umělců, kteří je ovlivnili, zůstávají- je tam Burial a The Bug, Xiu Xiu a Grouper, D’Angelo I  Phil Elvrum a jeho Microphones, Angelo Badalamenti se svým soundtrackem ‘Twin Peaks’ i Madlib.  

 

Mount Kimbie proplouvají dubstepem a hip-hopem, jazzem, technem i ambientem, post-rockem, UK garage a hudbou k filmům. Ale když se vrátíme na začátek.. kdo, nebo co opravdu je Mount Kimbie?  Jsou to dva mozky, jejich společné prolnutí, místo, kde se spojují společné city a pocity Doma a Kaie. Důležitý je první Kaiův rok v Londýně – depresivní, bez přátel, po rozchodu s dívkou, kvůli které Kai přijel do Londýna. Právě tohle období je umělecky zdrojem ispirace pro jejich hudbu. 

 

“Většina muziky, která ke mně promlouvá, je směsí různých emocí a rozporů a to je ten důvod, proč to je hudba,” vysvětluje Kai. “Proto je hudba tak důležitá –může ty rozpory sdělovat způsobem, který slova nesvedou, protože by to nedávalo žádný smysl. Jde to k jádru existence lidských bytostí. Takový je i život. Směs různých věcí.”

 

Mount Kimbie vydávají 27.května nové album Cold Spring Fault Less Youth.

 

Koncert The xx, na kterém se představí take Mount Kimbie, se uskuteční 16.května 2013 ve velkém sale Lucerny.

 

Vstupenky je možné zakoupit za 720,- Kč + poplatky také v sítích Ticketpro a Ticketportal.

 

Více info na:

 

www.mountkimbie.com

www.facebook.com/mountkimbie

www.thexx.info

www.dsmacku.com

www.facebook.com/dsmackupromotion

Připravila: mia/ DSmackU

 

Poslední komentáře