Zpět

United islands startují již zítra!Praha se má tento víkend na co těšit. Na jejích ostrovech totiž vyrostou festivalové stage a bude se zde hrát a tancovat od pátka až do neděle. Již zítra je možné zajít na festivalovou klubovou noc, která slibuje také zajímavý program! Koná se hned na několika místech, vstoupí třeba Luno nebo Le Pneumatiq!

Ve čtvrtek 21. června, v předvečer největšího pražského open air festivalu United Islands České spořitelny, vypukne Klubová noc, která návštěvníkům nabídne koncerty mladých českých kapel napříč hudebními žánry. Ve 26 pražských klubech vystoupí více než 70 kapel, djs a hudebních projektů v různých formách. Všechny koncerty jsou stejně jako samotný festival zdarma. Pokud vás zajímá česká hudební scéna, máte jedinečnou možnost během jednoho večera stihnout třeba i 6 koncertů ve třech různých klubech a stát se součástí oslavy pražské klubové scény a letos zároveň oslavit Evropský svátek hudby, k jehož tradici se v letošním roce připojujeme.

Klubová noc bude slavnostně zahájena v unikátním prostoru dvorany Nosticova Paláce, sídla Ministerstva kultury, které tento prostor otevře veřejnosti. Od 18 hodin se zde uskuteční koncerty kapel Lanugo a Luno.

V bohatém programu stojí za zvýšenou pozornost hned několik koncertů. V Divadle Archa proběhne křest nového CD pražské svérázné divadelně-hudební kapely Allstar Refjúdží Band. Nové CD se jmenuje „Kdo žere psy“ a je to jejich druhé studiové album. V Divadle Archa během večera vystoupí indie rockeři Please The Trees, kteří slaví úspěchy nejen v České republice, ale i za oceánem. V Divadle Archa je uvidíte v klasické sestavě, na open air části festivalu vystoupí se sborem seniorů Elpida. Večer uvedenou nováčci hiphopové scény Kyklos Galaktikos. Večer zakončí svým dyjským setem jeden z nejlepších českých producentů Floex.

V klubu Lucerna Music Bar budou koncertovat „mladí a nadaní“. Během večera pokřtí své nové EP kapela Peter Pan Complex a v předfestivalové premiéře se ukáže nejmladší rocková kapela The Colorblids, která si pro vystoupení na Klubové noci připravila speciální cover písně z filmu James Bond Casino Royale „You know my name“. V rámci Klubové noci v klubu Lucerna Music Bar zahrají tuto bondovskou píseň spolu s americkým písničkářem Danem Reedem. Celý koncert se bude nést v „Bondovském stylu“.  Nové CD pokřtí i Model Bazaar v klubu Chapeau Rouge a kapela Pankix pokřtí ve 2. patře nový singl a videoklip. V Roxy s aktuálním albem vystoupí taneční formace Le Pneumatiq a mezinárodní My Name is Ann.

 

Ti, kdo dávají přednost klidnější hudbě, by rozhodně neměli minout klub Jazz Dock, kde vystoupí ambientní producent Dikolson a letošní objev cen Vinyla B4.   Do Malostranské Besedy dorazí slovenští Silo a lampa svieť a kousek vedle v Popocafepetl zasnění Hm….Palác Akropolis nabídne nadějnou zpěvačku Janu Lotu a „jazz s lidskou tváří“ od Voice & Toys.

Klubová noc si klade za cíl propojit publikum s jednotlivými projekty v co nejširší míře: diváci putují nejen mezi pražskými kluby, ale také mezi různými hudebními žánry.

http://unitedislands.cz

Připravila: mia/ United Islands

Poslední komentáře