Zpět

V pátek zažijete v Roxy Climax se stálicí Chrisem SadleremNa Climax chodíme do Roxy trsat už pěkně dlouho. V sobotu se koná další párty s tímto názvem, za gramcemi stane jako vždy Chris Sadler a dále pak Tom Vagabondo a Marty Crow.

Druhý letošní díl party Chrise Sadlera Climax, který proběhne v pražské ROXY v sobotu 25. února, slibuje víc než výživnou porci kvalitního house a funky v podání zkušených DJs s velmi dobrou reputací napříč (nejen) domácí scénou. Společně s Chrisem Sadlerem tentokrát na nejdéle fungující pravidelné klubové noci v ČR vystoupí moravský rodák Tom Vagabondo, jenž již několik let úspěšně působí ve Velké Británii a Marty Crow oblíbený pro své pozitivní energií pulzující sety.

První jmenovaný Chrisův host, Tomáš Vilášek aka Tom Vagabondo je v domácích luzích a hájích známý nejen jako DJ, ale také jako rádiový moderátor ze stanic Evropa 2 Attack, Helax a Kiss Morava, kde působil dlouhých pět let a podílel se zde mimo jiné na hudebním pořadu o taneční muzice Kissmania.

Jako mnoho jiných začínal Tom coby DJ na klasických diskotékách, skutečné naplnění mu ale přineslo až opravdové mixování, které ho dostalo na parties v renomovaných klubech včetně ROXY. Během své kariéry už sdílel stage s takovými jmény jako například Andy Mac, Eddie Richard, Dave Spoon, Sebastian Ingrosso, Alex Blanco a mnoha dalšími.

Hodně zásadním zlomem v jeho DJské kariéře pak byl přesun do anglického Brightonu, kde žije již od roku 2006 a úspěšně pronikl na tamní klubovou scénu. Krom toho si již zahrál také v londýnských klubech Colosseum, Factory a Hidden nebo na Ibize v klubu Hat.

Od roku 2009 je také čím dál tím více činný i jako producent. Společně s Clivem Meadem a Davidem Richtorem dal dohromady projekt Stereo Central, pod jehož hlavičkou vznikl remix songu DJe Nea Better Life, v němž hostovala houseová diva Jocelyn Brown. Dále spolupracuje také například s DJem a producentem Mirkem Váchou aka A-Bee, s nímž má projekt LazyBoys a produkují mj. remixy pro prestižní label Jeeper Records.

„S Tomem jsme se potkali poprvé už před mnoha lety, když byl na Moravě pořadatelem a rezidentem akcí Bass Night, které se v těchto končinách staly doslova legendární. O jeho DJském talentu, díky němuž si vybudoval jak v ČR, tak v anglickém Brightonu velmi slušnou reputaci, se mohli už třikrát přesvědčit i návštěvníci Climaxu. Tom je tak trochu šílenec a tak trochu filosof a jeho smysl pro humor i neobvyklý pohled na věc je znát i v jeho hudbě,“ dodává ke svému prvnímu hostovi Chris Sadler.

Druhý host únorového Climaxu Marty Crow se sice nemůže chlubit tak bohatými zkušenostmi z britských klubů, ale o to víc jich má na domácí půdě. Už v roce 2001, bylo jeho první demo Aka Testr oceněno jako Demo měsíce časopisem Bassline a o rok později již měl svou rezidentní noc v pražském klubu Relevé, kterou si udržel rok a půl.

Znát můžete ale také Martyho rezidentní noci v klubu Back Doors Classic Housies a Thing Positive, což je i název jeho společného projektu se saxofonistou Ivanem „Sax“ Myslikovjanem a MCm Noučrs, který vznikl v létě 2004.

Mezi dalšího Martyho „zářezy“ pak patří např. hraní v klubech 001 na Strahově, Face 2 Face na Štvanici, v pražském K. U. Baru či spolupráce s DJs Teddy B, Dan Cooley, Martez a dalšími.

A co říká o Martym sám Chris? “Už si nepamatuju kdy naposled - jestli tedy vůbec - hrál Marty na Climaxu a upřímě ani nevím, proč mě nenapadlo pozvat ho do ROXY dřív. Hraje funky, vesele, a různorodě, tedy přesně to, o čem Climax je. Když byl nedávno hostem u mě na Dance Radiu, ohlasy na jeho set byly excelentní. Vím, že je natěšený, že si opět zahraje v Roxy a vzhledem k jeho zkušenostem se vůbec nebojím, že by zklamal...“

Druhý letošní díl pravidelné noci Climax startuje ve 22:00. V Chill outu zahraje Mr. Roquentin a VJovat bude Martin. Vstupenky koupíte přímo na místě za 100 czk.

Chris Sadler

Tom Vagabondo

LazyBoys

Marty Crow

FB Event

ROXY

připravila: mia

Poslední komentáře