Zpět

V Roxy zahrají Republic of Two, lákají i na předělávky oblíbených písníV pátém dílu nového koncertního projektu ROXY Late Night Acoustic Chill Out Showcase! budou hosty indie-folkoví Republic Of Two, kteří byli za svůj debut Raising the Flag oceněni v roce 2010 cenou Anděl coby Objev roku.A pozor, předkapela je prý překvapení!

"Anděl určitě pomůže kapelu na nějakou dobu mediálně zviditelnit, přibudou nabídky na hraní. Je milé dostat za svou práci ocenění, ale o dost důležitější je udržet si zdravý nadhled a potřebnou dávku tvůrčí svobody. Nenechat se ukolébat nebo opít představou, že jste díky cenám slavnější a úspěšnější nebo že se z vás stanou lepší muzikanti. Na prvním místě je vždy hudba," vrací se k dva roky starému ocenění zakládající člen Republic of Two Mikoláš Růžička.

Ač se kapela od svých začátků v roce 2009 rozrostla z původního dua, které tvořil právě Růžička s Jiřím Burianem (Ghostmother, Kapitán Demo, ex-Southpaw), na pětičlenný band, akustický koncert  v ROXY odehrají Republic of Two zčásti pouze ve dvou. Až v dalším průběhu večera by se pak dle Mikoláše Růžičky měli dostat ke slovu i zbývající členové aktuální sestavy Republic of Two s výjimkou bubeníka Honzy Janečka, tedy basák Štěpán Růžička a houslistka Anežka Bzirská.

Co se týče setlistu, můžeme se prý těšit nejen na písně z debutu Raising the Flag (2010) a loňského druhé alba The End of War, ale také na několik předělávek Burianových a Růžičkových oblíbených kapel a koncertní premiéru jedné úplně nové písně!

Jak sama kapela přiznává, fakt, že celý koncert bude ryze akustický, je pro ni velkou výzvou. "Baví nás  přímočarost, kterou akustické hraní umožňuje. Je to zároveň i velká výzva a škola, protože se není za co "schovat", každá chyba a nepřesnost je slyšet, takže musíme být stoprocentně koncentrovaní."

K samotné myšlence ROXY Late Night Acoustic Chill Out Show Case pak Mikoláš Růžička říká následující: "Líbí se nám. Prostor pro hudbu tohoto typu na pražské klubové scéně chybí a máme radost, že právě v Roxy se něco takového odehrává."

Ať už máte slabost pro křehké skladby Republic of Two nasáklé skandinávskou lehkostí a britskou melodičností nebo byste rádi na vlastní kůži zakusili unikátní koncept akustických koncertů v ROXY Chill Outu, neměli byste vzhledem k omezené kapacitě příliš váhat. Všechny, kdo v úterý 15. 5. dorazí do ROXY navíc čeká překvapení v podobě zatím utajované předkapely, která dotvoří atmosféru večera.

Klub bude otevřený od 20:00. Vstupenky seženete v předprodeji sítí Ticketportal a Tickestream za 90 czk + poplatky, na místě pak budou v prodeji za 150 czk.

 

VIDEO

Republic of Two - Sun


Republic of Two - All I Can Hear Is Gunshots


WEB

Republic of Two: http://www.republic-of-two.cz/

FB Event: http://www.facebook.com/events/150581565069306/

ROXY: http://roxy.cz/

Připravila: mia/ Roxy

Poslední komentáře