Zpět

Yann Tiersen představí v ROXY nové album InfinityAvantgardní umělec, multiinstrumentalista a pódiový virtuóz Yann Tiersen se po 3 letech opět představí pražskému publiku.

 

Tvůrce notoricky známých soundtracků k filmům Amélie z Montmartru a Good Bye, Lenin! přiveze do ROXY čerstvé album Infinity.  Znalí ví, že koncerty mají spíše než k soundtrackům blíže k energickému punk-rocku, kdy divoká pódiová smršť ostře kontrastuje s atmosférickou polohou studiových alb.

Čím by byl film Amélie z Montmartru bez geniální hudby francouzského skladatele a multiinstrumentalisty Yanna Tiersena? Minimalistická hudba a opakující se klíčový motiv uhrančivého akordeonu a klavíru. To je kombinace, která vystřelila Tiersena na výsluní. Tiersenův záběr jde ale o mnoho dál a napříč žánry. Yann vystudoval hru na klavír a violu, ale bravurně ovládá taky akordeon, elektrickou kytaru, xylofon, zvonkohry a snad všechny dechové nástroje. Tiersenova živá vystoupení se vrací k punk rockovým kořenům a nepostrádají energický drive. Na živo tedy očekávejte experimentální smršť.

Do Prahy přijíždí představit své osmé album ∞ - Infinity. Album je protkané klasickými "Tiersenovskými", ale i netradičními zvuky a splňuje přesně to, co je pro něj typické. Je energické,  hravé a atmosférické zároveň.

Yann Tiersen patří do kategorie "nevyzpytatelných" a nikdo s úplnou přesností neuhádne s čím se vytasí v ROXY 6. září. Předprodej vstupenek bude spuštěn 2.7. v tradičních online předprodejích a v NoD.

Událost: https://www.facebook.com/events/735198893204182/

YANN TIERSEN (FR) @ ROXY

6.9.2014 – Open 19:00

 

Předprodeje/Presale: 600 czk + poplatky

- NoD za zvýhodněnou cenu/for favoured price - 620czk

- Goout - https://goout.cz/cs/listky/yann-tiersen/ir/

- Ticketportal http://www.ticketportal.cz/performance.aspx?idp=920808

Audio:

A Midsummer Evening (from new album) -

Video:

Live Route de Rock -

WWW:

Připravila: mia/ Roxy

Poslední komentáře