Zpět

2Close 2Heaven: Kdo je Michael Gray?Když se v pátek holešovická Mecca otevře pařbychtivým návštěvníkům, stane se tak ve jménu dobré věci: výtěžek totiž půjde na podporu dětí s cystickou fibrózou. K hraní bez nároku bez honororář svolil i autor megahitu The Weekend, angličan Michael Gray. Co o něm vlastně víme?

DJ Michael Gray

Když se v pátek holešovická Mecca otevře pařbychtivým návštěvníkům, stane se tak ve jménu dobré věci: výtěžek totiž půjde na podporu dětí s cystickou fibrózou. K hraní bez nároku bez honororář svolil i autor megahitu The Weekend, angličan Michael Gray. Co o něm vlastně víme?

Svou kariéru Gray načal již v 90. letech jako jeden z tisíců britských housových DJs. Později byly žádány především jeho remixy (spolupracoval s Jonem Pearnem, songy vydávali pod jménem Full Intention) popových pecek, z nichž nutno zmínit především remix písničky Amazing (George Michael), za nějž byl Gray nominován na cenu Grammy.

 V roce 2004 se Gray trhl a hned přišel s peckou, která oblétla svět a ovládla hitparády - The Weekend. O dva roky později následoval zdaleka ne tak komerčně úspěšný (ač stále poměrně dobře přijatý) track Borderline, jemuž vévodily především vokály zpěvačky Shelly Poole. Třetí singl nesl název Somewhere Beyond a i ten se setkal s velmi dobrou reakcí clubberů.Pak už to šlo ráz na ráz a Gray vyplodil celou řadu větších či menších hitů (ačkoli žádný nedosáhl popularity The Weekend). V poslední době si zahrál třeba v Bělehradu po boku Davida Guetty, navštívil Polsko, Německo, Rusko, Austrálii či Brazílii. Na Silvestra u nás již hrál. No a ho napadlo si to zopakovat. Takže na viděnou v pátek v klubu Mecca - 2Close 2 Heaven bude jistě stát za to. We can´t wait for the weekend to begiiiin...

Poslední komentáře